Спочатку швидко пройдемось по поняттям
Якщо підшипник має закінчення 2RS то він закритий з двох сторін гумовими ущільнювальними шайбами (ущільненнями). Зазвичай використовується армована гума. Якщо – ZZ (або 2Z) то він закритий двома металевими шайбами.
Для того, щоб зрозуміти, який підшипник підходить саме Вам розберемо основні плюси та мінуси вказаних ущільнень.
Головна позитивна відмінність підшипників з 2RS
Гумові ущільнення ефективно захищають від пилу, вологи та інших забруднень. Якщо підшипник працює на вулиці, на виробництві з підвищеною вологістю або забрудненістю то краще вибирати 2RS.
Крім того, шайби 2RS (на відміну від ZZ) можна акуратно зняти під час обслуговування підшипника з метою додати мастила, яке вимивається в процесі експлуатації.
Головна позитивна відмінність підшипників з ZZ
Підшипник з металевими ущільненнями ZZ має більш високу допустиму швидкість обертання. Відбувається це у зв’язку з тим, що металева захисна шайба не стикається з в внутрішнім кільцем підшипника. У зв’язку з цим відсутнє додаткове тертя, яке є у гумових ущільнень.
Розберемо на прикладі.
Підшипник 6205 2RS має максимальну допустиму швидкість 8500 обертів / хв, а 6205 ZZ – 14000 обертів / хв. Як можна побачити різниця суттєва. Але на побутовому рівні прилади які можуть використовувати вказаний підшипник (він встановлюється в пральну машинку, кондиціонер, тощо) ніколи не досягнуть і половини кількості максимально допустимих обертів.
Висновок: Який підшипник краще вибрати 2RS чи ZZ?
Якщо підшипник який Ви плануєте використовувати, не буде працювати на граничних швидкісних режимах, то ми рекомендуємо використовувати підшипники з ущільненнями 2RS. Так, вони трохи дорожче ніж ZZ, але за це ви отримаєте додаткових захист від впливу зовнішнього середовища.
Якщо у підшипник буде встановлюватись в швидкісне устаткування то варто використовувати ущільнення ZZ. Але зазвичай це більше стосується промислового обладнання та виробництва. Доречи, параметри та допуски будь якого підшипника ви завжди можете спитати у менеджерів нашої компанії.