Підшипники в корпусі – один із популярних видів підшипників. Набули широкого поширення завдяки своїй простоті універсальності та доступності. Далі ми розберемо основні види підшипників у корпусі та розглянемо аспекти їх використання.
Загальна інформація про корпусні підшипники:
- Всі корпуси зроблені із сірого чавуну.
- В корпус вставляються сферичні самоцентруючі кулькові однорядні підшипники.
- Корпусні підшипники призначені лише для радіального навантаження.
- Сферична форма підшипника дозволяє в момент установки вирівнювати підшипник щодо площини та валу.
- Кожен корпус має клапан подачі мастила (тавотніцу), а кожен підшипник має канал для змащування. Дуже важливо, щоб цей канал і тавотниця збігалися. В принципі, в підшипники закладено мастило заводом-виробником, але якщо ви використовуєте підшипник в агресивному середовищі або під великими навантаженнями, важливо періодично мастило додавати.
Маркування корпусних підшипників
Стандартне маркування підшипників у корпусі має таке розшифрування. Перші дві літери назви підшипника UC, який вставляється в корпус. Третя та четверта літера (за наявності) – назва самого корпусного вузла. Цифровий код – розмір підшипника.
Підшипник у корпусі UCP (Корпус на "двох лапах")
Один із найпопулярніших корпусних підшипників. P-корпуси мають кріпильні отвори, спрямовані під прямим кутом до осі валу. Підшипник надійно кріпиться двома гвинтами до будь-якої вертикальної або горизонтальної поверхні через отвори в його лапах, що дає йому найширшу сферу застосування як у побуті, так і у важкій промисловості та сільському господарстві.
Підшипник у корпусі UCPA
Є модифікацією корпусного вузла UCP, має той же принцип роботи. У підшипника відсутні "лапи", а отвори для кріплення розташовані в самому корпусі. Ці отвори, на відміну від UCP - нескрізні. Це ускладнює його установку. Натомість сам корпус займає менше місця та підходить для обмеженого простору.
Підшипник у корпусі UCF (Фланцевий)
F – корпус є диском квадратної форми з 4 наскрізними отворами і підшипником по середині. Кріпильні отвори корпусів підшипників розташовані паралельно до осі валу і надійно кріплять підшипник до поверхні.
Підшипник не можна використовувати як упорний. Справді, своєю формою він може ввести в оману, і деякі клієнти намагаються використати його поклавши на горизонтальну поверхню і навантажуючи підшипник зверху вниз. З осьовим навантаженням він не працюватиме. Повторимося, дані підшипники можуть сприймати лише радіальне навантаження.
Підшипник у корпусі UCFL
Є модифікацією корпусного вузла UCF, має той же принцип роботи. Корпус FL має форму витягнутого еліпса з двома отворами кріплення (у звичайного корпусу F їх чотири). Корпус займає менше місця та підходить для обмеженого простору.
Підшипник у корпусі UCFС
Є модифікацією корпусного вузла UCF, має той же принцип роботи. Корпус FC має круглу форму (а не квадратну як у стандартного F). В іншому він нічим не відрізняється. Має чотири отвори кріплення і підшипник посередині.
Підшипник у корпусі UCT
Специфічний вигляд корпусного підшипника. Його називають натяжним корпусним підшипником.
Даний підшипник має пази з боків та отвір для регулювання та фіксації натягу за допомогою гвинта. Найчастіше встановлюється у спеціальних рамах. Має вузькоспрямоване застосування.